Kontakt Mapa strony Strona główna
Rosyjski Niemiecki Angielski
Możliwości techniczne pieców tunelowych

2019-08-01

Piece tunelowe to wysokiej jakości piece konwekcyjne, wyróżniające się bardzo dużą sprawnością cieplną. Ze względu na swoje właściwości, piece tego typu znajdują całe mnóstwo zastosowań w branżach różnego rodzaju. Co wyróżnia te urządzenia?

 

Charakterystyka pieców tunelowych

 

Piece tunelowe należą do grupy pieców wysokotemperaturowych. Oznacza to, że w ich wnętrzu możliwe jest uzyskanie nawet niezwykle wysokiej temperatury. Jej poziom zależny jest od zastosowania pieca, sposobu ogrzewania oraz konstrukcji. Do budowy pieców tunelowych wykorzystywana jest wysokiej jakości, gruba blacha nierdzewna. Zapewnia ona odpowiednią izolację, która pozwala maksymalnie zniwelować utratę ciepła.

Tunelowa konstrukcja pieca sprawia, że przeznaczony jest on głównie do pracy ciągłej (przelotowej). Nowoczesne modele tych urządzeń wyposażone są w zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak sterowniki półautomatyczne lub automatyczne, okno inspekcyjne z oświetleniem, drzwi lub kurtyny zamykane automatycznie, układ transportu z możliwością płynnej regulacji czasu przejścia wyrobu przez piec. Znacząco usprawniają one produkcję, a także ułatwiają pracę i zwiększają jej bezpieczeństwo.

 

Zastosowanie pieców tunelowych

 

Piece tunelowe znajdują zastosowanie przy produkcji, w której konieczne jest czasowe przepuszczenie wyrobu przez piec o wysokiej temperaturze. Z tego powodu sprawdzają się one na przykład przy:

- przeprowadzaniu termicznego recyklingu odpadów,

- wypalaniu szkła i ceramiki,

- obróbce tworzyw sztucznych,

- utwardzaniu i wulkanizacji gumy lub silikonu,

- suszeniu wyrobów po myciu czy malowaniu,

- hartowaniu stali,

- przygotowywaniu wypieków spożywczych.


 
« powrót